הוריםיקרים,                                                                                                                                             

בית ספרנו, ניצנים, מאופיין במשפחות רבות המשתמשות בהסעות וברכבים פרטיים כדי להגיע לבית הספר.                                 

בכך נוצרים עומסי תנועה ופקקים, דבר המעמיד את חיי תלמידנו ואיכות חייהם בסכנה יומיומית.השנה אנו ממשיכים בהובלת שני פרויקטים חשובים אלה:"נשק וסע" ו"אוטובוס רגלי "אשר צמצמו באופן הראוי לגאווה בישוב, את עומסי התנועה,הפקקים והגבירו את המודעות לשמירה על איכות הסביבה ובטיחות בדרכים בבית ספרנו.על מנת להקל גם השנה על התנועה אנו נמשיך כמסורת, זו השנה השנייה , את שני הפרויקטים שלהלן :1. אוטובוס רגלי– הורים מתנדבים ילוו את התלמידים במספר רחובות המובילים לבית הספר כשהתלמידים מצטרפים בתחנות איסוף שנקבעו מראש. האוטובוס הרגלי יפעל בימי שישי בלבד והוא חלק מיוזמה יישובית המתהווה בכל בתי הספר בישוב. האוטובוס הרגלי יחל הליכתו בשעה 7:35 , ויצא בשני מסלולים:  מסלול ראשון יצא מרחוב המכבים פינת הזוהר ויאסוף את התלמידים בתחנות הבאות:                                                                          

 1. מכבים פינת הסלע (כיכר שרקרק)   2. מכבים פינת בזלת ומשם לבית הספר.                                                                                          

 מסלול שני יצא מפינת הרחובות תמר ושיבולת ויאסוף תלמידים בפינת הרחובות חיטה ומודיעין ומשם לבית הספר.                                                                                                                

 בית הספר יעודד את השתתפות והיענות התלמידים.

2. "נשק וסע"- הורה , תורן, אחראי פותח את דלת המכונית של ההורים המסיעים את ילדם לבית הספר בבוקר (ההורה נשאר במכונית) ועוזר לתלמיד לצאת מן הרכב אל המדרכה בבטחה. כך נחסך זמן להורים בחנית הרכב, יציאה ממנו והורדת הילד והחשוב מכל- נשמרה בטיחות התלמידים. תורנות ההורים תעשה בימים ראשון עד חמישי בשעה 7:30- 8:00.( מצ"ב מפת מסלולי ההליכה של האוטובוס הרגלי ומיקום הפעלת "נשק וסע".)

קהילת ניצנים מצטרפת לערים רבות בארץ ובעולם ההולכים לבית הספר ברגל כאורח חיים איכותי וירוק .                                                    

כבית ספר שייחודיותו היא בריאות ומשמש מודל חברתי המדגיש את השמירה על איכות חייו ובריאותו של הפרט ובעידן שבו כולנו מנסים לשמור על סביבה ירוקה , גם אנחנו בניצנים נרתמים לעשות זאת. ורואים את התרומה הרבה בכך:

1.      שיפור הבריאות והכושר הגופני והפחתת הסיכון לתחלואה כרונית- כמו הליכה רגלית כדרך קבע.

2.      אימוץ הרגלים של פעילות גופנית בשעות הפנאי- כי ילדנו יושבים יותר מדי מול המחשב והטלוויזיה ופעילות ספורטיבית שאינה תחרותית גורמת להנאה.

3.      הגברת בטיחות הולכי הרגל בסביבת בית הספר ולימוד הנושא- כאשר כל הילדים מגיעים לבית הספר ולא ברגל ברכב , הסיכון להיפגע בתאונות דרכים נמוכה יותר, כיוון שפחות רכבים מגיעים לבית הספר.

4.      שיפור איכות האוויר- פחות רכבים מגיעים לבית הספר, פחות שאיפת אוויר מזוהם על ידי תלמידנו.

5.      חיסכון באנרגיה והשבת המרחב העירוני להולכי הרגל- מצמצמת את העומס ופקקי התנועה בכבישים ומאפשרת חיסכון רב באנרגיה ושומרת על שטחים פתוחים.

6.      העצמת התלמיד ופיתוח קשרים חברתיים- הליכה רגלית משפרת את הקשרים החברתיים הקיימים ובונה קשרים חדשים ובכך מעלה את הסיכוי שתלמיד ילך ברגל לבית הספר בקבוצה.

הורים יקרים,

כחלק מהתרומה לקהילה וכדי שפרויקטים אילו יצליחו גם השנה, אנו זקוקים להתנדבותכם במהלך השנה באיוש שני הפרויקטים,כל הורה יתבקש להתנדב פעם או פעמיים בשנה.

תודה על שיתוף הפעולה.

בברכת שנה בטוחה

   תמי בן נביא                                                   טל ארנון                                          קרן פז                                       מנהלת בית הספר                                יו"ר ההנהגה הבית ספרית                      רכזת בטיחות בדרכים        

הגדרות כלליות כניסה למערכת